орнамент

Зала гуртожитку перетворилася на коворкінг та релакс-зону

Виконавці

Ініціативна група у партнерстві з ГО "Захист" та AREAC

Час реалізації

серпень-листопад 2024
6 фото5
Мета проєкту
Покращити психоемоційний стан ВПО, що проживають в гуртожитку ВПУ №3 м. Чернівці через участь у заходах підтримки ментального здоров'я

Назва проекту: «Простір психологічного розвантаження в прихистку для ВПО»
З початку війни гуртожиток Вищого професійного училища №3, як  і багато інших подібних закладів, став прихистком для десятків родин вимушених переселенців. Спільна кухня, спільні санвузли, невелика кімнатка для кожної родини. Найбільше відчували брак місця діти - їм був потрібен окремий простір для ігор чи навчання. Вирішила цю пробелму ініціативна група прихистку завядки мікрогранту від AREAC.

6 фото3

Простору залу на другому поверсі ініціативна група відремонтувала, облаштувала меблями, технікою, засобами для творчості та іншим необхідним для проведення заходів для підтримки ментального здоров’я.

Тепер сім’ї, які втратили своє житло під час війни і знайшли прихисток у цьому гуртожитку, можуть тут брати участь у  заходах психологічного відновлення, разом відпочивати, працювати чи навчатися дистанційно, влаштовувати спільні преегляди фільмів чи просто побути наодинці в затишній атмосфері. Тут є декілька зон: для навчання та відпочинку; ігрова зона з настільними іграми; зона для читання книг; зона для домашнього кінотеатру із затишними кріслами-мішками для комфортного  перегляду фільмів.

Заходами проєкту було охоплено 172 особи, а це більше ніж планувалося, у зв’язку із попитом насамперед молоді на участь у різноманітних заходів, бажання бути частиною колективних проєктів, майстеркласів, інформаційних сесій для збереження внутрішнього балансу.

– Цей простір психологічного розвантаження став осередком комунікації усіх, хто знайшов прихисток в гуртожитку, - розповіла ініціаторка проєкту психолог Одарка Софійчук. -  Доступ до нього вільний завжди, тут є безкоштовний Wi-Fi. І ми уже бачимо гарні результати після серії заходів психологічної підтримки: діти і молодь, які мають статус ВПО чи належать до інших вразливих категорій (сироти, діти позбавлені батьківського піклування, дітки учасників бойових дій та ін.) підвищили свій рівень соціалізації, комунікабельності, самостійності та відповідальності, розвинули креативність, здатність вирішувати конфлікти та інші корисні навички. Особливо раділи найменші мешканці гуртожитку, що тепер мають місце для ігор та перегляду фільмів на великому екрані.

До речі, на день відкриття простору, 15 листопада, припала особлива дата для цього прихистку. Виповнилося два рочки найменшій мешканці цього гуртожитку, яка народилася уже тут, після переїзду її батьків зі зруйнованого Бахмута до Чернівців.

6 фото 6 фото1 6 фото4
Розкажіть про нашу діяльність або залиште відгук: