Назва ініціативи: «Встановлення альтернативного джерела енергії – сонячного колектора – для нагріву води у МКП м. Кіцмань»
З початком повномасштабного вторгнення у Кіцмані на базі гуртожитку місцевого коледжу було створено МКП (місце компактного проживання) – прихисток для вимушено переміщених осіб. Тут постійно проживає більше 80 ВПО, а загалом з 2022 року послугами прихистку скористалися близько 1500 осіб. Переважно це жінки з дітьми, люди похилого віку та люди з інвалідністю, які втратили житло через бойові дії. Живучи в умовах постійних відключень електрики, мешканці зрозуміли, що взимку можуть залишитися без гарячої води, оскільки додаткові джерела енергії в будівлі просто відсутні.

Завдяки досвіду успішної співпраці з ГО AREAC у першому півріччі 2024 року ініціативна група кіманського прихистку створила власну громадську організацію "Нове життя - Кіцмань". І подала декілька заявок на другий раунд програми підтримки ініціатив громад від AREAC. Перемогла заявка на енернонезалежне обладнання для прихистку, тож першим проєктом нової громадської ораганізації стало обладнання будівлі сонячними колекторами.
Левову частку грантових коштів було спрямовано на закупівлю обладнання, а практично всі роботи апліканти виконали самотужки із залученням волонтерів.
Використання сонячного джерела енергії має ряд переваг. Мешканці змогли отримати енергію дешевше й економити на оплаті комунальних послуг, адже раінше електричні бойлери споживали дуже багато електрики. Також люди в прихистку стали менш вразливими під час блекаутів. Крім того, сонячний колектор вигідний і з погляду екології, адже використовує невичерпне джерело енергії і не шкодить довкіллю.

Важливу роль у своїй діяльності автори ідеї надали підвищенню обізнаності мешканців у питаннях енергозбереження. У співпраці з кафедрою екології та біомоніторингу Чернівецького університету та благодійним фондом «Карітас» їм вдалося організувати просвітницькі заходи, на яких учасники дізналися про переваги альтернативних джерел енергії, навчилися економно й ефективно використовувати енергоресурси.
«Розвиток відновлювальної енергетики і формування екологічної свідомості громадян не лише зберігає кошти, але й сприяє сталому розвитку й екологічно відповідальному споживанню,» - пояснюють свою мету грантери. Успішна реалізація цієї ініціативи може стати прикладом для інших членів громади та стимулювати подальше впровадження альтернативної енергетики, що підвищить загальну стійкість енергосистеми країни.