Про нас




діяльності
SCLR-проєктів
-
2025Проєктна діяльність для підтримки та захисту прав ВПО, жінок, ветеранів та інших найбільш вразливих представників громад.
-
2024Підтримали 77 ініціатив громад Буковини
Із лютого 2024 року організація AREAC розпочала реалізувати проект «Підтримка найбільш вразливих ВПО, які постраждали від воєнних дій, та приймаючих громад через інтегровану SCLR, Чернівецька область, Україна» за адміністративної підтримки HEKS/EPER Румунія та фінансової підтримки Swiss Solidarity та Act Alliance. Програма передбачає надання мікрогрантів ініціативним групам, а також підтримку громад через проведення відповідних навчань та їх супровід у розробці плану реагування на кризову ситуацію.
-
2023Розробка спільних проєктів у партнерстві з HEKS/EPER Румунія та іншими недержавними орагнізаціями
Розроблено SCLR-програму підтримки громад Чернівецької області на базі успішного досвіду реалізації подібної програми організацією HEKS/EPER для українських біженців в Румунії. У партнерстві з дежавними та недержавними закладами Сучавського повіту створено проєкти міжнародної співпраці у рамках програми Interreg NEXT Румунія-Україна.
-
2022Трансформація діяльності для допомоги постраждалим від воєнних дій росії в Україні
Волонтерська допомога з поселенням, видачею речей першої необхідності, облаштуванням в Чернівецькій області переселенців з охоплених бойовими діями регіонів України. Підтримка прихистків для ВПО, проведення інтеграційних заходів, навчальних та творчих занять для дітей і дорослих у Чернівцях.
-
2012Завершення проєкту «Амбулаторний центр м. Чернівці»
Створено Амбулаторний центр для людей із соціо-психічними відхиленнями та на його базі успішно проведено серію терапевтичних заходів у партнерстві з ОКНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня».
-
2009Розпочали реалізацію міжнародних проєктів
Розпочали реалізацію міжнародних проєктів у рамках транскордонної програми ЄС «Румунія-Україна» у партнерстві з НГО Asociatia Institutul Bucovina (Румунія)
-
2008Заснування Чернівецької регіональної асоціації розвитку громад
Створення Чернівецької регіональної асоціації розвитку громад – AREAC як неприбуткової громадської організації

Керівниця ГО

Координаторка

Фасилітаторка

Фінансова менеджерка

Фасилітаторка

Дизайнерка, контент-менеджерка




-
01Що таке SCLR?
Підхід «Підтримка ініціатив спільнот» (SCLR - Survivor and community-led crisis response) зосереджується на природній активності, креативності та можливостях громад/спільнот, які постраждали від будь-яких криз, з метою заохочення і підтримки їх у визначенні та реалізації ініціатив, які покращують їхній безпосередній добробут, допомагають вчасно усувати першопричини кризи, зміцнюють довгострокову стійкість, прискорюючи соціальну згуртованість та відповідальність. Цей підхід передбачає передачу повноважень в організації допомоги безпосередньо представникам постраждалих громад.
-
02Хто може отримати міні-грант від SCLR-програми?
Заявки на міні-гранти подаються і виконуються самими представниками громад/спільнот без зовнішнього втручання будь-яких структур або організацій. Міні-грант у вигляді цільової благодійної допомоги для вирішення нагальних потреб громад можуть отримати як зареєстровані благодійні організації та громадські об’єднання, так і незареєстровані ініціативні групи громадян/представників цільових груп прогрвми. Якщо ініціативна група не має власної зареєстрованої юридичної особи, то вона може подавати заявку в партнерстві з іншою зареєстрованою організацією. Така організація повинна бути внесеною до Реєстру неприбуткових установ та організацій. В цьому випадку саме ініціативна група займається підготовкою та поданням заявки на отримання цільової благодійної допомоги, а в разі отримання фінансування – реалізацією та звітністю відповідно до затвердженої заявки. А адмініструюча організація виступає партнером-представником ініціативної групи спільноти, отримує на свій баланс кошти і допомагає ініціативній групі з реалізацією проєкту та звітністю.
-
03Що таке ініціативна група громади?
Ініціативні групи спільнот не потребують офіційної реєстрації та включають в себе людей, яким необхідна підтримка, наприклад внутрішньо переміщені особи; громадяни у складних життєвих обставинах внаслідок війни; жінки з дітьми; багатодітні сім’ї; люди з інвалідністю та інші.
-
04Хто такий фасилітатор спільнот?
Фасилітатор надає всебічний супровід спільнотам у реалізації SCLR-ініціатив. Зокрема, допомагає ініціативним групам (спільнотам) в написанні заявки; супроводжує та контролює аплікантів під час реалізації міні-проєктів, допомагає іініціативним групам налагоджувати співпрацю з громадськими організаціями, місцевими органами самоврядування, територіальними громадами, волонтерськими ініціативами тощо; знайомить ініціативні групи з алгоритмами та процедурами міні-грантування; підтримує їх у підготовці звітних документів; збирає «найкращі практики» серед проєктів підтримки спільнот та поширює їх у громаді.
нашої команди!